środa, 18 lutego 2009

Niedźwiedzie łapki czy zimowe kwiatki?

Sama nie wiem czy bardziej podoba mi się nazwa "niedźwiedzie łapki" czy "Frost Flowers" (Fanaberia)

Szaleństwo z wariacjami na temat niedźwiedzich łapek wycisnęło na mnie swoje niezatarte piętno. Zakochałam się chyba w tym wzorze i nie mogę przestać. Z każdą robótką nawiedza mnie wizja łapek z innej włóczki, inna kombinacja rękawów/dekoltu... po prostu szaleję.

Nie lubię kopiować wersji które gdzieś wypatrzę - ostatnio najczęściej u Kath (podziękowania za wynalezienie inspiracji) lub u Dagny (podziękowania za zamieszczenie wzoru) dlatego też moje niedźwiedzie łapki ewoluują podczas powstawania. Z powodu niechęci do robienia próbek (zresztą jak tu zrobić próbkę "na okrągło") moje ćwiczenia przybrały rozmiary użytkowe.Wersja pierwsza - ćwiczebna (aby opanować wzór)
Moherek Anilux, kolor śliwka, stan zużycia włóczki 2,5 moteczka (250g), drutki z żyłką nr 6
Na korpusie cztery motywy (136 oczek), na rękawy narzucone 43 oczka.
W efekcie końcowym wyszedł rozmiar 42/44. Na mnie niestety sporo za duży ale cieszy się od dziś Koleżanka. Drugie zdjęcie rozjaśnione.


Wersja druga - też ćwiczebna (ciekawe jak by to wyglądało z bawełny??)
Bliżej nie zidentyfikowana bawełna (Allegro) o sznureczkowym splocie, kolor liliowo-szary (zależy od światła), zużycie włóczki ok 220 g, korpus również cztery motywy; na wysokości pachy podcięcie, dorzucenie 45 oczek , 1 motyw i wykończenie dekoltu.

W trakcie robótki nie wyglądało to zbyt ciekawie ale efekt końcowy po wypraniu i założeniu na styropianowy korpusik przerósł moje najśmielsze oczekiwania. Bluzeczka stała się tuniczką/ sukienką.
3 komentarze:

 1. Sliczności!
  Zwłaszcza ta tunika bardzo mi się podoba.

  OdpowiedzUsuń
 2. No to mamy podobnie. Ja również szukam miejsca dla frostów w każdym z projektów!
  Sweterki super!

  OdpowiedzUsuń
 3. ale super wygląda jako tunika :)))

  OdpowiedzUsuń